bela vrba "Tristis"

pokopališka vrba "Chrysocoma"

Veliko, široko, povešavo, hitro rastoče listopadno drevo (V 15-25 m, Š 15-20 m). Krošnja široko kupolasta, slikovita. Veje izrazito dolge, povešave. Lubje mladih poganjkov živo rumeno do rumeno-rjavo, starejše sivo, grobo razbrazdano. Listi suličasti (8-12 cm), bleščeči, mladi živo zeleno-rumeni, pozneje zeleni, jeseni rumeno-zeleni. Cvetovi v socvetjih, mačicah (4-6 cm), sivi do rumeni; samo ženski cvetovi. Cvetenje: april. Semen in plodov ni. Zelo trpežna, prilagodljiva vrsta, dobro prenaša mestno okolje, veter, mraz in vročino ter daljša obdobja poplavljenosti. Najpogostejša sorta med povešavimi vrbami pri nas. Je križanec med sortama Salix alba 'Vitellina' in Salix babylonica 'Babylon'.
  • Rastline izrazito sončnih rastišč potrebujejo in prenesejo veliko neposrednega sončnega obsevanja, npr. vrtnice, še bolj naskalni mleček, rakitovec in homulice, veliko rastlin za skalnjake, kaktusi itd. Čeprav je pogosto, pa ni nujno, da te rastline hkrati prenesejo sušo, tako potrebujejo vrtnice veliko vode in hranil ter bogata, globoka, rodovitna tla, med tem ko lahko bela homulica preživi tudi več tednov v suhih tleh brez dežja ali zalivanja, in normalno raste tudi v revnih, peščenih tleh.
  • Listavci imajo olesenela stebla (torej debla in veje), imenujemo jih tudi lesnate rastline ali drevnina. Listi so večinoma široki, mehki in tanki.
  • Rastlina vsako pomlad razvije nove liste ali iglice, ki jeseni odpadejo. Pri zelnatih rastlinah lahko jeseni propade celoten nadzemni del (listi in stebla) in ponovno zraste spomladi.

  • Rastlina ob primernih drugih rastnih pogojih prenese mraz do -23 °C.
  • Vlažna tla običajno vsebujejo več finih glinenih delcev in manj peska, več humusa in organskih snovi, so nekoliko težja, a ne zbita, voda ne odteče hitro, ampak se dalj časa zadrži med talnimi delci in je tako dolgo dostopna rastlinam. Voda običajno ne stoji, tla so dovolj zračna. Suša se na takšnih rastiščih redko pojavlja. Rastlinam je na voljo bolj ali manj stalna, zmerna vlaga.
  • Lesnata rastlina, navadno z izrazitim deblom in krošnjo. Drevo je lahko tudi večdebelno. Krošnja je različno oblikovana, redka ali gosta, simetrična ali neenakomerno oblikovana. Večina dreves doseže višino več kot 3 m.
  • Listi ali iglice mnogih listopadnih rastlin se jeseni, preden odpadejo, navadno obarvajo, največkrat v rumene, oranžne in/ali rdeče odtenke. Izrazita jesenska rdeča ali podobna obarvanost se pojavi tudi pri nekaterih zimzelenih rastlinah, ki jim listi/iglice jeseni ne odpadejo. Jesenska obarvanost je odvisna tudi od splošnega stanja rastline, oskrbe, vremena in rastišča. Običajno se listje jeseni bolj obarva, če je vreme suho in če so večje temperaturne razlike med dnevom in nočjo, bolj se obarva na suhih, peščenih tleh z manj dušika. Pri gojenih rastlinah poznamo številne sorte, pri katerih je jesenska obarvanost listov drugačna ali izrazitejša kot pri osnovni vrsti.
Izberite različico

Salix sepulcralis "Chrysocoma" |20/25|C

Koda izdelka: 00009046
Informativna zaloga: 3
Sajeno: C
Obseg debla:20/25 cm
Zaloga
Dostava
255.70 € /KOS
233.52 € brez DDV
-
+

Aktualno

torek, 13 marec 2018
Drevesa navadno predstavljajo osnovo vsakega vrta ali parka. Številne drevesne vrste ter njihove sorte sadimo kot okrasne rastline, za oblikovanje in razmejitev prostora, zastiranje pogledov, varstvo pred vetrom in soncem ter v druge namene.... Preberi več
Moga d.o.o.
MOGA d.o.o.

Družba za urejanje okolja

Zemljičeva ulica 21
2000 Maribor
Slovenija

Sedež podjetja in storitvene dejavnosti
+386 (0)2 4716310
[email protected]

Vrtni center
+386 (0)2 4716313
[email protected]

Filtri
Razvrsti
Pogled